Auli Lonks

Auli Lonks

Auli Lonks – pianist

Auli Lonks

Auli alustas muusikaõpinguid Aruküla Huvialakeskuses “Pääsulind” ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja Martti Raide juhendamisel. 2017. aasta kevadeks omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureusekraadi prof. Peep Lassmanni juhendamisel. Hetkel jätkab õpinguid magistrantuuris. Ta on ennast täiendanud Musik und Kunst Privatuniversität´s (Konservatorium Wien) Viinis prof. Klaus Stickeni juhendamisel, lisaks erinevatel meistrikursustel (prof. François Killian, prof. Robert Rozek, prof. David Aronson jpt.)

Auli on osalenud ja pälvinud tunnustust mitmetel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sh I koht IX vabariiklikul instrumentaalkontsertide konkursil Narvas ning Narva Linnaorkestri eripreemia, eripreemia II Rahvusvahelisel Jenö Takacsi nimelisel konkursil Austrias, eripreemia väljapaistva esinemise eest VIII Eesti Pianistide konkursil, finalistidiplom konkursil “San Dona di Piave City” Itaalias, Veneetsias, lisaks võttis ta osa uudse formaadiga telekonkursist “Klassikatähed 2013”.

Ta on esinenud solistina koos Tallinna Kammerorkestri ning Narva Linna Sümfooniaorkestriga, dirigentideks Risto Joost, Mikk Murdvee, Anatoli Štšura. Esinenud mitmel pool üle Eesti, lisaks Lätis, Leedus, Soomes, Venemaal, Austrias, Itaalias, Šveitsis, Portugalis ning Poolas. Ta on ka aktiivne kammermuusik ning esineb sageli koos ooperilauljatega. 2015. aastal esines ta Tallinna Filharmoonia ning Tallinna Tantsuteatri koostööprojektis “Ikoonid/Pärt”, kus tema ettekandel tuli esitusele kogu Arvo Pärdi klaverimuusika. 2017. aasta aprillis tuli sama koosseisuga esitusele kontsert-tantsuetendus “Ikoonid. Rahmaninov”.

Auli Lonks – klaver / Salvestus: ERR / 17.03.2019 Kadrioru Loss / Tallinn

 

Tulevad kontserdid