Kontserdid

Kontserdid

KONTSERTIDE AJAKAVA

Minu veetlev leedi

23.02 – 06.04.2024 | 19:00

Vene Teater, Tallinn, Eesti

Muusikalavastus kahes vaatuses

Eliza Doolittle – Elina Nechayeva

Etendustel on sünkroontõlge eesti keelde.

Muusika – Frederick Loewe

„Minu veetlev leedi“ on üks maailma kuulsamaid muusikale. Imeline muusika, uskumatult kaunis koreograafia, vaimukad dialoogid ning kaasakiskuv süžee moodustavad üheskoos nauditava ning unustamatu lavaloo, mille elegantsete ja kütkestavate peategelastega soovib publik ühe uuesti ja uuesti kohtuda.

„Bernard Shaw näidendil „Pygmalion“ põhineva muusikali autorid Alan Jay Lerner (libretto autor) ja helilooja Frederick Loewe jutustavad publikule erakordselt heasüdamliku, kohati väga naljaka, õrna ja tundliku loo armastusest, hasardist ja inglise keelest.

Noore lilleneiu Eliza Doolittle juhuslik kohtumine foneetikaprofessori Henry Higginsi ning lingvisti ja erusõjaväelase kolonel Pickeringiga kutsub ellu ühe ootamatu eksperimendi: professor Higgins lubab oma sõbrale kolonelile tõestada, et Londoni alamklassist pärit vaene lilleneiu on võimalik poole aastaga õpetada hertsoginnaga võrdseks suurilma daamiks. Selleks on vaja koknit kõnelev lilleneiu õpetada rääkima kõrgklassi inglise keelt. Professor lubab selle ülesande täita poole aastaga. Ta teeb kolonelile ettepaneku sõlmida kihlvedu selle peale, et poole aasta pärast on Eliza Doolittle’st saanud noor daam, kelle kõnelemist kuulates ei suuda keegi uskuda, et tegemist on lihtrahva seast pärit harimatu lilleneiuga. Kolonel nõustub kihlveoga ning soostub isegi tasuma lilleneiu koolituskulud. Eliza omalt poolt on igati nõus kõnetunde võtma, sest ta unistab töökohast lillepoes. Keegi neist kolmest ei aima kui palju ootamatusi, üllatusi, kannatusi ja kahetsusi see kummaline kihlvedu endaga kaasa toob.

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Korraldaja: Vene Teater SA


Öökuninganna - Elina Nechayeva

Mozart – Võluflööt

15.02.2024 | 19:00

18.02.2024 | 17:00

Rahvusooper Estonia, Tallinn, Eesti

Wolfgang Amadeus Mozarti ooper

Öökuninganna – Elina Nechayeva

Saksa keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega

Meistriteos, milles sulanduvad kauniks allegooriaks fantastilised muinasjutuelemendid, vallatu näitemäng, liigutavad ideed inimsusest ja valgustatusest ning helilooja kaunid meloodiad.

Wolfgang Amadeus Mozarti viimane ooper „Võluflööt“ esietendus 1791. aastal Viinis ja järgib Viini maagilise teatri parimaid põhimõtteid. Ometi pole seda ooperit kerge lahti hammustada: kas see on ooper, mis kujutab salajase ühingu riitusi? Või on see lihtsalt meeli erutav näitemäng? Igal juhul on tegemist meistriteosega, milles sulanduvad kauniks allegooriaks fantastilised muinasjutuelemendid, vallatu näitemäng, liigutavad ideed inimsusest ja valgustatusest ning helilooja kaunid meloodiad.

„Võluflöödis“ kohtuvad kaks vastandlikku jõudu: ühel pool seisab paha ja õela Öökuninganna pimeduseriik, teisel pool hea ja targa Sarastro valguseriik. Kaval Öökuninganna saadab prints Tamino vabastama valguseriigist oma tütart Paminat. Teel mõistab prints, et asjad ei ole alati nii nagu nad näivad – võluflöödi ja truu seltsilise Papagenoga otsivad nad tõde, armastust ja valgustust. Tamino saab Sarastro riigis ise valgustatuks ning pimeduseriik on sunnitud taanduma. Lihtsameelne kuid heasüdamlik Papageno kukub läbi kõigil katsetel saada valguseriigi vääriliseks, ometi leiab ka tema oma õnne armastavas kaasas Papagenas.

Meistriteosest õhkub headust, näiliselt lihtsas muusikas peitub sügavat elutarkust ning Mozarti ühed kaunimad meloodiad seovad ooperi elegantseks allegooriaks, milles üllad printsid, kurjad kuningannad ja maagiline maailm on vaid üks osa suurepärasest tervikust.

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Korraldaja: Rahvusooper Estonia


Muusikaline maagia – Uni saabub koidikul

12.03.2024 Alexela Kontserdimaja
13.03.2024 Pärnu Kontserdimaja
19.03.2024 Eesti Rahva Muuseum
22.03.2024 Jõhvi Kontserdimaja

Elina Nechayeva
Heldur Harry Põlda
Tiit Kikas
Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor
Keelpillikvartett

“Uni saabub koidikul”, muusikaline maagia Eesti suurimates kontsertsaalides

Kogege unustamatut õhtut koos Elina Nechayeva, Heldur Harry Põlda ja Tiit Kikasega, kelle harmooniline kooskõla loob silmapaistva muusikalise elamuse.

Kontserdid on mõeldud muusikasõpradest gurmaanidele, kes oskavad hinnata tänapäevast muusika stiilide lõimumist ja kirevat sümbioosi. See on muinasjutuline seiklus erinevate muusikapalade vahel, kus lisaks päris pillidele on Tiit Kikas loonud elektroonilised filmimuusikalikud põhjad ning laval aitab seda kõike elama panna keelpillikvartett.

Kontserdi kava hõlmab endas nii maailmakuulsaid klassikateoseid, Elina enda loomingut, kui ka aariaid Tiit Kikase ooperist “Ööbik ja Roos”, mille imelised Jaagup Kreemi poolt kirjutatud sõnad puudutavad südameid ning panevad nii mõnedki hinge kinni hoidma…

Tehnikaülikooli akadeemiline meeskoor, Heldur Harry Põlda juhtimisel, toob Elina õrnuse ja ilu kontrastiks kavasse vägevat meesenergiat! Lisaks meeldejäävale muusikale pakume ka visuaalset naudingut läbi kaasahaaravate valguslahenduste ja laseretenduse, mida täiendab Tiit Kikase unikaalne laserharf.

Kontserdid toimuvad märtsikuus Alexela kontserdimajas, Pärnu kontserdimajas, ERM’is ja Jõhvi kontserdimajas.

Piletid: piletitasku.ee

Korraldaja: Glandem


Bach – Johannese Passioon

24.03.2024 | 17:00

Palmipuudepüha kontserdil Kaarli kirikus esitatakse Bachi suurteost – Johannese passiooni

J. S. Bachi mastaapset, üle 200 laulja, soliste ja orkestrit ühendav Johannese passioon on geniaalse helilooja olulisim kirikumuusika suurvorm. Monumentaalne teos kõlab Kaarli kiriku võlvide all 24. märtsil kell 17. Johannese passiooni esitleb festival Klaaspärlimäng.

Kontserdil astuvad üles: Elina Nechayeva (sopran), Iris Oja (metsosopran), Anto Õnnis (Evangelist, tenor), Alvar Tiisler (bass), Collegium Musicale, Eesti Ühendatud Koraalikoor, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Piret Aidulo (orel), Peeter Vähi (elektroonika), koormeister Endrik Üksvärav, dirigent Andres Mustonen.
Palmipuudepüha on kristliku kiriku üks suurimaid pühasid ning tähistab Jeesus Kristuse Jeruusalemma saabumist.

Bachi Johannese passiooni esitus Palmipuudepühal Tallinna Kaarli kirikus on kujunenud pikaaegseks traditsiooniks. Iga kord on kontserdi korraldajad püüdnud pakkuda midagi uut, kord liitus peaesinejatega paljudest kooridest moodustunud koraalikoor, teine kord kutsuti publikut koraalides kaasa lööma, kolmandal korral täiendas orkestrit kellade ansambel “Arsis”, Covidi-aastal pakuti publikule virtuaalset kuulamisvõimalust…

Tänavu näeme vokaalsolistide reas särava tämbriga sopranit Elina Nechayevat ning teatud mõttes võime teose kulminatsiooniks lugeda teose lõpu eel orkestriga liituvat Peeter Vähit, kelle näppude all olev elektrooniline klahvpill täidab kirikuvõlvid sedavõrd võimsate orelikõladega, mida Kaarli kirikus enne kuuldud pole.

Andres Mustoneni jaoks on Johannese passiooni esitused muutunud peaaegu et “elukutseks”. Ainuüksi tänavu kevadel järgneb Tallinna Kaarli kiriku sündmusele tema dirigeerimisel seitse Johannese passiooni ettekannet väljaspool Eestit.

Kolm kõige mastaapsemat ja Õhtumaade muusikaloo olulisemat Johann Sebastian Bachi (1685–1750) liturgilise muusika suurvormi – Johannese passioon, Matteuse passioon ja hiiglaslik Missa h-moll – on helilooja kirjutanud tema viimaseks jäänud, loominguliselt kõige silmapaistvamal ja produktiivsemal Leipzigi perioodil.

Johannese passioon on komponeeritud solistide ansamblile, neljahäälsele koorile, keelpillidele ja basso continuo’le ning flöötide ja oboede paaridele. Kõlapilti rikastavad lauto, viola d’amore ja viola da gamba.

Bachi Johannese passioon jaguneb kaheks osaks: esimene kirjeldab sündmusi alates Jeesuse reetmisest Juuda poolt kuni hetkeni, mil Peetrus salgab Jeesuse. Teine osa kirjeldab Pilaatuse kohtumõistmist Jeesuse üle, sellele järgnenud ristilöömist ja surma, lõppedes Jeesuse matmisega.

Traditsiooniliselt esitati passiooni suure reede pärastlõunasel teenistusel. Johannese passiooni esiettekanne toimus helilooja juhatamisel 1724. aasta suurel reedel Leipzigi Nikolause kirikus.

Oma elu jooksul pöördus Bach korduvalt tagasi Johannese passiooni juurde, parandades ja täiendades originaali kolmel korral. See näitab, kuivõrd oluliseks pidas Bach ise seda teost oma loomingus. Tänapäeval esitatakse enim siiski algupärast, 1724. aasta versiooni.

Piletid: piletilevi.ee

Korraldaja: ERP


Uhtjärve öökontsert – Elina Nechayeva

30.08.2024 | 22:00

Uhtjärve laululava, Võrumaa

Müstilisel öökontserdil kõlavad maalilise Uhtjärve kaldal Elina Nechayeva imeline hääl koos klaveri ja viilulihelidega. Helimaailma täiendavad vahepaladena loetavad Uhtjärve legendid. Erilise müstilise atmosfääri loob just selleks õhtuks loodud valguslavastus.

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Korraldaja: Antsla Valla Kultuurikeskus

KONTSERTIDE AJALUGU