Kontserdid

Kontserdid

KONTSERTIDE AJAKAVA


Minu veetlev leedi – Muusikalavastus

Erinevad kuupäevad: 07.12.2021 – 13.01.2022

Vene Teater, Tallinn

Eliza Doolittle: Elina Nechayeva

Henry Higgins: Aleksandr Ivaškevitš

Etendustel on sünkroontõlge eesti keelde.

George Bernard Shaw näidendi „Pygmalion“ ja Gabriel Pascal’i samanimelise filmi ainetel.

Libretto ja laulusõnad – Alan Jay Lerner.

Muusika – Frederick Loewe

Vene Teater esitleb vaatajatele üht maailma populaarseimat muusikalavastust „Minu veetlev leedi“, mille toob lavale Venemaa hinnatud koreograaf ja lavastaja Alla Sigalova. Peaosades mängivad särav ooperilaulja Elina Nechayeva ja Vene Teatri juhtiv näitleja Aleksandr Ivaškevitš.
Kostüümikunstnik on Venemaa legendaarne moeajaloolane, rahvusvahelise tuntusega kunstikriitik ja moekollektsionäär, Venemaa Kunstide Akadeemia auakadeemik Alexandre Vassiliev. Lavakujunduse autor on tuntud ja tunnustatud Gruusia teatrikunstnik Georgi Alexi-Meskhishvili.
„Minu veetlev leedi“ on üks maailma kuulsamaid muusikale. Imeline muusika, uskumatult kaunis koreograafia, vaimukad dialoogid ning kaasakiskuv süžee moodustavad üheskoos nauditava ning unustamatu lavaloo, mille elegantsete ja kütkestavate peategelastega soovib publik ühe uuesti ja uuesti kohtuda.
Bernard Shaw näidendil „Pygmalion“ põhineva muusikali autorid Alan Jay Lerner (libretto autor) ja helilooja Frederick Loewe jutustavad publikule erakordselt heasüdamliku, kohati väga naljaka, õrna ja tundliku loo armastusest, hasardist ja inglise keelest.
Noore lilleneiu Eliza Doolittle juhuslik kohtumine foneetikaprofessori Henry Higginsi ning lingvisti ja erusõjaväelase kolonel Pickeringiga kutsub ellu ühe ootamatu eksperimendi: professor Higgins lubab oma sõbrale kolonelile tõestada, et Londoni alamklassist pärit vaene lilleneiu on võimalik poole aastaga õpetada hertsoginnaga võrdseks suurilma daamiks. Selleks on vaja koknit kõnelev lilleneiu õpetada rääkima kõrgklassi inglise keelt. Professor lubab selle ülesande täita poole aastaga. Ta teeb kolonelile ettepaneku sõlmida kihlvedu selle peale, et poole aasta pärast on Eliza Doolittle’st saanud noor daam, kelle kõnelemist kuulates ei suuda keegi uskuda, et tegemist on lihtrahva seast pärit harimatu lilleneiuga. Kolonel nõustub kihlveoga ning soostub isegi tasuma lilleneiu koolituskulud. Eliza omalt poolt on igati nõus kõnetunde võtma, sest ta unistab töökohast lillepoes. Keegi neist kolmest ei aima kui palju ootamatusi, üllatusi, kannatusi ja kahetsusi see kummaline kihlvedu endaga kaasa toob…

Lavastaja ja koreograaf – Alla Sigalova
Kunstnik – Georgi Alexi-Meskhishvili
Kostüümikunstnik – Alexandre Vassiliev, Kirill Gasilin
Lavastaja abi – Larissa Tšerkassova

Osades:
Elina Nechayeva (külalisena)Viktor Marvin, Ilja Nartov, Larissa Savankova, Anna Sergejeva, Natalja Dõmtšenko, Natalia Murina, Dmitri Kordas, Marika Otsa, Aleksandr Domowoy, Eduard Tee, Anna Markova, Marina Malova, Karin Lamson, Tatjana Jegoruškina, Daniil Zandberg, Aleksandr Žilenko, Sergei Tšerkassov, Dan Jeršov, Aleksandr Ivaškevitš.

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Korraldaja: Vene Teater SA


Krahv Luxemburg. F. Lehari operett

Erinevad kuupäevad: 03.12.2021 – 07.04.2022

Rahvusooper Estonia, Tallinn, Eesti

Juliette Vermont: Elina Nechayeva

Franz Lehár kuulus koos Imre Kálmániga 20. sajandi alguse armastatumate operetihelioojate hulka. „Krahv Luxemburgi“ romantiline teema, hoogsat lavategevust pakkuv süžee ja värvikaid emotsioone kätkevad tegelased pakkusid heliloojale rikkalikult materjali, et kirjutada säravat muusikat. Nii sündiski ajatut meelelahutust ja romantikat pakkuv teos, mille esietendust 1909. aastal saatis rahvusvaheline menu. Haaravad valsi- ja polkameloodiad, mis vahelduvad kaunite ballaadidega, läksid publikule hinge ja tagasid operetile ainuüksi Viinis 300 etendust. Kaks aastat hiljem mängiti seda juba Buenos Aireses viies teatris korraga!

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Korraldaja: Rahvusooper Estonia


Elina Nechayeva ja Jassi Zahharov – Jõulukontsert Püha öö

22.12 – 26.12.2021

Erinevad kohad

Sel pühadeajal annavad Jassi Zahharov ja Elina Nechayeva neli jõulukontserti „Püha öö“!
Elina ja Jassi moodustavad koos duo, kelle erakordsed vokaalsed võimed ei jäta külmaks mitte kedagi. Neid saadavad pillidel muusikud Margus Kappel, Andreas Lend ja Katariina Maria Kits.

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Korraldaja: Kirikukontsert MTÜ


Uusaastakontsert – XI Tallinna Bachi muusika festival bachFest 2022

L 01.01.2022 17:00

Toimumiskoht: Jaani kirik, Tallinn, Eesti

Elina Nechayeva – sopran
Julia Igonina – viiul
Aare-Paul Lattik – orel
Kammerkoor Collegium Musicale
Eesti Sinfonietta
Dirigent: Endrik Üksvärav

Kavas: Bach, Bicajo, Vivaldi

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Korraldaja: Ars Musica Estonica MTÜ

KONTSERTIDE AJALUGU