Kontserdid

Kontserdid

KONTSERTIDE AJAKAVA

Kaunid kontserdid Käsmus 2020 – GEORG OTS 100

L 31. juuli 2021 17:00

Toimumiskoht: Käsmu, Vihula vald, Eesti

Elina Nechayeva / Mart Sander / Voldemar Kuslap / Marko Matvere

Georg Otsa poolt lauldud laulud ei aegu vist kunagi, ta suutis laulda need nii eestlaste, venelaste, kui soomlaste südametesse. Ikka on hea neid laule uuesti kuulata.
Georg Ots armastas suvitada Võsul. Võsult üle lahe, kaunis Käsmu kaptenikülas, saavad kõlama tema laulud laupäeva, 13. juuni õhtupoolikul, tähistamaks 100 aasta möödumist suurmehe sünnist.

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Korraldaja: Berit GruppMinu veetlev leedi – Muusikalavastus

Erinevad kuupäevad: 15.09.2021 – 21.10.2021

Vene Teater, Tallinn

Eliza Doolittle: Elina Nechayeva

Henry Higgins: Aleksandr Ivaškevitš

Etendustel on sünkroontõlge eesti keelde.

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Alan Jay Lerneri ja Frederick Loewe
George Bernard Shaw näidendi „Pygmalion“ ja Gabriel Pascal’i samanimelise filmi ainetel
Libretto ja laulusõnad – Alan Jay Lerner
Muusika – Frederick Loewe

Vene Teater esitleb vaatajatele üht maailma populaarseimat muusikalavastust „Minu veetlev leedi“, mille toob lavale Venemaa hinnatud koreograaf ja lavastaja Alla Sigalova. Peaosades mängivad särav ooperilaulja Elina Nechayeva ja Vene Teatri juhtiv näitleja Aleksandr Ivaškevitš.
Kostüümikunstnik on Venemaa legendaarne moeajaloolane, rahvusvahelise tuntusega kunstikriitik ja moekollektsionäär, Venemaa Kunstide Akadeemia auakadeemik Alexandre Vassiliev. Lavakujunduse autor on tuntud ja tunnustatud Gruusia teatrikunstnik Georgi Alexi-Meskhishvili.
„Minu veetlev leedi“ on üks maailma kuulsamaid muusikale. Imeline muusika, uskumatult kaunis koreograafia, vaimukad dialoogid ning kaasakiskuv süžee moodustavad üheskoos nauditava ning unustamatu lavaloo, mille elegantsete ja kütkestavate peategelastega soovib publik ühe uuesti ja uuesti kohtuda.
Bernard Shaw näidendil „Pygmalion“ põhineva muusikali autorid Alan Jay Lerner (libretto autor) ja helilooja Frederick Loewe jutustavad publikule erakordselt heasüdamliku, kohati väga naljaka, õrna ja tundliku loo armastusest, hasardist ja inglise keelest.
Noore lilleneiu Eliza Doolittle juhuslik kohtumine foneetikaprofessori Henry Higginsi ning lingvisti ja erusõjaväelase kolonel Pickeringiga kutsub ellu ühe ootamatu eksperimendi: professor Higgins lubab oma sõbrale kolonelile tõestada, et Londoni alamklassist pärit vaene lilleneiu on võimalik poole aastaga õpetada hertsoginnaga võrdseks suurilma daamiks. Selleks on vaja koknit kõnelev lilleneiu õpetada rääkima kõrgklassi inglise keelt. Professor lubab selle ülesande täita poole aastaga. Ta teeb kolonelile ettepaneku sõlmida kihlvedu selle peale, et poole aasta pärast on Eliza Doolittle’st saanud noor daam, kelle kõnelemist kuulates ei suuda keegi uskuda, et tegemist on lihtrahva seast pärit harimatu lilleneiuga. Kolonel nõustub kihlveoga ning soostub isegi tasuma lilleneiu koolituskulud. Eliza omalt poolt on igati nõus kõnetunde võtma, sest ta unistab töökohast lillepoes. Keegi neist kolmest ei aima kui palju ootamatusi, üllatusi, kannatusi ja kahetsusi see kummaline kihlvedu endaga kaasa toob…

Lavastaja ja koreograaf – Alla Sigalova
Kunstnik – Georgi Alexi-Meskhishvili
Kostüümikunstnik – Alexandre Vassiliev, Kirill Gasilin
Lavastaja abi – Larissa Tšerkassova

Osades:
Elina Nechayeva (külalisena)Viktor Marvin, Ilja Nartov, Larissa Savankova, Anna Sergejeva, Natalja Dõmtšenko, Natalia Murina, Dmitri Kordas, Marika Otsa, Aleksandr Domowoy, Eduard Tee, Anna Markova, Marina Malova, Karin Lamson, Tatjana Jegoruškina, Daniil Zandberg, Aleksandr Žilenko, Sergei Tšerkassov, Dan Jeršov, Aleksandr Ivaškevitš.

Korraldaja: Vene Teater SA


Krahv Luxemburg. F. Lehari operett

Erinevad kuupäevad: 13.10.2021 – 07.04.2022

Rahvusooper Estonia, Tallinn, Eesti

Juliette Vermont: Elina Nechayeva

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Korraldaja: Rahvusooper Estonia

KONTSERTIDE AJALUGU