Kontserdid

Kontserdid

KONTSERTIDE AJAKAVA

Minu veetlev leedi

06.12.2022 – 21.04.2023

Vene Teater, Tallinn, Eesti

Muusikalavastus kahes vaatuses

Eliza Doolittle – Elina Nechayeva

Etendustel on sünkroontõlge eesti keelde.

Muusika – Frederick Loewe

„Minu veetlev leedi“ on üks maailma kuulsamaid muusikale. Imeline muusika, uskumatult kaunis koreograafia, vaimukad dialoogid ning kaasakiskuv süžee moodustavad üheskoos nauditava ning unustamatu lavaloo, mille elegantsete ja kütkestavate peategelastega soovib publik ühe uuesti ja uuesti kohtuda.

„Bernard Shaw näidendil „Pygmalion“ põhineva muusikali autorid Alan Jay Lerner (libretto autor) ja helilooja Frederick Loewe jutustavad publikule erakordselt heasüdamliku, kohati väga naljaka, õrna ja tundliku loo armastusest, hasardist ja inglise keelest.

Noore lilleneiu Eliza Doolittle juhuslik kohtumine foneetikaprofessori Henry Higginsi ning lingvisti ja erusõjaväelase kolonel Pickeringiga kutsub ellu ühe ootamatu eksperimendi: professor Higgins lubab oma sõbrale kolonelile tõestada, et Londoni alamklassist pärit vaene lilleneiu on võimalik poole aastaga õpetada hertsoginnaga võrdseks suurilma daamiks. Selleks on vaja koknit kõnelev lilleneiu õpetada rääkima kõrgklassi inglise keelt. Professor lubab selle ülesande täita poole aastaga. Ta teeb kolonelile ettepaneku sõlmida kihlvedu selle peale, et poole aasta pärast on Eliza Doolittle’st saanud noor daam, kelle kõnelemist kuulates ei suuda keegi uskuda, et tegemist on lihtrahva seast pärit harimatu lilleneiuga. Kolonel nõustub kihlveoga ning soostub isegi tasuma lilleneiu koolituskulud. Eliza omalt poolt on igati nõus kõnetunde võtma, sest ta unistab töökohast lillepoes. Keegi neist kolmest ei aima kui palju ootamatusi, üllatusi, kannatusi ja kahetsusi see kummaline kihlvedu endaga kaasa toob.st.

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Korraldaja: Vene Teater SA


Offenbach – Orpheus põrgus

29.12.2022 | 19:00

Rahvusooper Estonia, Tallinn, Eesti

Eurydike: Elina Nechayeva
Muusikajuht: Arvo Volmer
Dirigendid: Kaspar Mänd, Jaan Ots
Lavastaja: Liis Kolle

Offenbachi rütmikas ja fantaasiarikas muusika koos lauludega, mis võiksid tänapäevalgi seljatada kõik Eurovisiooni hitid, teksti autorite Hector Crémieux’ ja Ludovic Halévy vaimukus ning puändirikkus ning võimalus pakkuda publikule nauditavat vaatemängu on pannud operetti „Orpheus põrgus“ ikka ja jälle kavva võtma.

Oma laulu ja lüüramänguga kõiki lummanud müütilisest Orpheusest on saanud viiuliprofessor, kes kaotab oma naise Eurydike õnnetuse läbi ning läheb teda jumalatelt tagasi nõudma. Ainult et Offenbachil ta ei tee seda vabatahtlikult, sest tahab naisest hea meelega lahti saada ning ka tollel on kõrvalsuhe naabrimehega, kes osutub allilma valitsejaks Plutoks – seega sureb Eurydike ülimeelsasti, et tollega kaasa minna. Orpheust sunnib kangelaslikku retke ette võtma tegelane nimega Avalik Arvamus, kes jälgib nii müüdist kui moraalireeglitest kinnipidamist. Kuid enne allilma suundumist otsivad nad naist Jupiteri juurest, misläbi peajumal noorema venna vallutusest teada saab ning teda hoopis endale ihaldama hakkab. Ka Eurydikele pole positsioonikam jumal vastumeelt. Siiski juhtub nii, et ilma jäävad mõlemad ning naine jääb hoopis veinijumal Bacchuse juurde, mis ei paista teda samuti morjendavat. Nagu ka kedagi teist, sest kõlab aegumatult tujutõstev kankaan, mille saatel kõik tantsu vihuvad, Avalik Arvamus teiste seas.

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Korraldaja: Rahvusooper Estonia


Elina Nechayeva ja Marko Matvere “Jõulukaart

21.12.2022 – 30.12.2022

erinevad kohad, Eesti

Sel jõuluajal panevad Elina Nechayeva ja Marko Matvere head soovid varakult jõulukaardiga teele ning rõõmustavat publikut säravate kontsertidega üle Eesti!
Need kaks andekat lauljat on alati kontsertidel lummanud inimesi oma suurepärase vokaaliga, kuid jõulumuusika kõlab Elina ja Marko esituses veel eriti kaunilt. Oodata on armastatud jõululaule, klassikalist muusikat ning lugusid esinejate enda repertuaarist. Neid saadab suurepärane saateansambel keelpillidel ja klaveril.
See on imeline võimalus tulla pühadeajal kokku ning veeta üks mõnus õhtu koos kõige kallimatega.

Ansambel:
Ann Meeta Teppo – viiul
Maria Goršenina – viiul
Auli Teppo – klahvpillid
Andreas Lend – tšello

21.12 kl 19 – Põltsamaa kirik
23.12 kl 19 – Tartu Peetri kirik
25.12 kl 18 – TLN Kaarli kirik
26.12 kl 18 – Viljandi Pauluse kirik
27.12 kl 19 – Tori kirik
28.12 kl 19 – Laitse Graniitvilla
30.12 kl 19 – Nõmme Rahu kirik

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Korraldaja: Land Kontsert


Estonia ball

Estonia ball – pidu kuu varjuküljel

31.12.2022 | 19:30

Rahvusooper Estonia, Tallinn, Eesti

Esinevad: Kristel Pärtna, Elina Nechayeva, Helen Lokuta, Mehis Tiits, Urmas Põldma, Leonardo Neiva, René Soom, Mart Sander, Jaan Ots.

Rahvusooper Estonia koor ja orkester

Eesti Rahvusballett

Estonia kontserdisaalis, tantsijate peade kohal, süttivad tuhanded tähed. Jalga saab keerutada nii rahvusooperi orkestri kui Mart Sanderi ja Bel-Etage Swingorkestri saatel. Avatud on kogu teatrimaja.
Terve õhtu on külastajatele avatud baarid ja kohvikud üle maja.
Külaliste päralt on teatrisaal, kontserdisaal, Estonia restoran, Sinine saal, Valge saal ja kohvik Colombina.

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Korraldaja: Rahvusooper Estonia


Itaalia Muusika Festival 2023

Itaalia Muusika Festival 2023

03.06.2023 | 16:00

Haapsalu Piiskopilinnus, Eesti

Haapsalu Itaalia Muusika festivalikülastajate palvele vastu tulles saab uuel aastal Haapsalus kuulda taas Al Bano esituses legendaarseid hitte “Felicita”, “Ci Sara” ja “Tu Soltanto Tu”, mis on romantilise itaalia muusika sünonüümid.
Lisaks Al Banole esineb festivalil erikülalisena Elina Nechayeva uue Itaalia muusika kavaga.

Piletid: Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja piletilevi.ee

Korraldaja: Monster Music


Öökuninganna - Elina Nechayeva

Mozart – Võluflööt

kuupäevad täpsustamisel | 2023

Rahvusooper Estonia, Tallinn, Eesti

Wolfgang Amadeus Mozarti ooper

Öökuninganna – Elina Nechayeva

Saksa keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega

Meistriteos, milles sulanduvad kauniks allegooriaks fantastilised muinasjutuelemendid, vallatu näitemäng, liigutavad ideed inimsusest ja valgustatusest ning helilooja kaunid meloodiad.

Wolfgang Amadeus Mozarti viimane ooper „Võluflööt“ esietendus 1791. aastal Viinis ja järgib Viini maagilise teatri parimaid põhimõtteid. Ometi pole seda ooperit kerge lahti hammustada: kas see on ooper, mis kujutab salajase ühingu riitusi? Või on see lihtsalt meeli erutav näitemäng? Igal juhul on tegemist meistriteosega, milles sulanduvad kauniks allegooriaks fantastilised muinasjutuelemendid, vallatu näitemäng, liigutavad ideed inimsusest ja valgustatusest ning helilooja kaunid meloodiad.

„Võluflöödis“ kohtuvad kaks vastandlikku jõudu: ühel pool seisab paha ja õela Öökuninganna pimeduseriik, teisel pool hea ja targa Sarastro valguseriik. Kaval Öökuninganna saadab prints Tamino vabastama valguseriigist oma tütart Paminat. Teel mõistab prints, et asjad ei ole alati nii nagu nad näivad – võluflöödi ja truu seltsilise Papagenoga otsivad nad tõde, armastust ja valgustust. Tamino saab Sarastro riigis ise valgustatuks ning pimeduseriik on sunnitud taanduma. Lihtsameelne kuid heasüdamlik Papageno kukub läbi kõigil katsetel saada valguseriigi vääriliseks, ometi leiab ka tema oma õnne armastavas kaasas Papagenas.

Meistriteosest õhkub headust, näiliselt lihtsas muusikas peitub sügavat elutarkust ning Mozarti ühed kaunimad meloodiad seovad ooperi elegantseks allegooriaks, milles üllad printsid, kurjad kuningannad ja maagiline maailm on vaid üks osa suurepärasest tervikust.

Korraldaja: Rahvusooper Estonia


Krahv Luxemburg. F. Lehari operett

kuupäevad täpsustamisel | 2023

Rahvusooper Estonia, Tallinn, Eesti

Juliette Vermont: Elina Nechayeva

Franz Lehár kuulus koos Imre Kálmániga 20. sajandi alguse armastatumate operetihelioojate hulka. „Krahv Luxemburgi“ romantiline teema, hoogsat lavategevust pakkuv süžee ja värvikaid emotsioone kätkevad tegelased pakkusid heliloojale rikkalikult materjali, et kirjutada säravat muusikat. Nii sündiski ajatut meelelahutust ja romantikat pakkuv teos, mille esietendust 1909. aastal saatis rahvusvaheline menu. Haaravad valsi- ja polkameloodiad, mis vahelduvad kaunite ballaadidega, läksid publikule hinge ja tagasid operetile ainuüksi Viinis 300 etendust. Kaks aastat hiljem mängiti seda juba Buenos Aireses viies teatris korraga!

Korraldaja: Rahvusooper Estonia


KONTSERTIDE AJALUGU