Eda Zahharova

Eda Zahharova

Stiilid: Ooper / Kammermuusika

Eda Zahharova on sündinud Tallinnas. Õppis aastatel 1978-1983 G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis Henn Eeriku lauluklassis ning 1985-1990.a. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Tiiu Levaldi ja prof. Tiit Kuusiku lauluklassis. Aastatel 1990-1992 õppis assistentuur – stažuuris P. I. Tšaikovski nim. Moskva Konservatooriumis prof. Irina Arhipova klassis ning stažeeris aastatel 1992 – 1993 Hannoveri Kõrgemas Muusikakoolis prof. Eva Märtson-Wilsoni lauluklassis.
Laulnud Eesti Raadio segakooris ja Rahvusooper Estonia kooris ning teinud sooloosi. Väärib märkimist, et Estonia lavastaja Sulev Nõmmiku sõnul on Eda Zahharova “lavale sündinud.”
Osalenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel lauluvõistlustel ning pälvinud Glinka nim. üleliidulisel lauljate konkursi diplomi ja rahvusvahelise R. Wagneri Ühingu stipendiumi..
Eda on Tallinna Ülikooli õppejõud ja vabakutseline laulja, kes on esinenud kammerlauljana ja osalenud suurvormide ettekannetel Venemaal, Rootsis, Soomes ja Eestis ning laulnud soolokontserte.
Andis 2013.a. G. Verdi nim. Milaano Konservatooriumis lauluüliõpilastele meistrikursuse vene vokaalmuusikast.

 

eda_zahharova

 

← Tagasi artistide lehele