Helin Kapten

Helin Kapten

Helin Kapten – klaver

Helin Kapten lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune EMTA) professor Bruno Luki klaveriklassis ja Rimski-Korsakovi nim. Peterburi Konservatooriumi assistentuur-stažuuri professor Sofia Vakmani saate- ja korrepetitsiooniklassis.
Ta on täiendanud end korrepetitsiooni alal Hamburgi Teatri ja Muusika Kõrgkoolis. On töötanud Rahvusooperis Estonia, Vaasa Ooperis , Jyväskylä Konservatooriumi ooperistuudios, PROMFEST´i ooperiprojektides aastail 2005 -2011 ning teinud loomingulist koostööd paljude laulupedagoogidega (G. Ahrens, J. Anvelt-Scarafoni, Shen-Xiang, L. Agosti. M. Lehttinen, V. Noreika, M. Pelo) ja dirigentidega (C. F. Cillario, Zheng Xiao Ying, N. Järvi, E. Pehk, T. Kapten, E. Klas jt.).
Helin Kapten on andnud meistrikursusi Eestis, Soomes, Rootsis, Itaalias, Valgevenes ja Saksamaal ning olnud korrepetiitoriks paljudele noortele lauljatele, kes on edukalt esinenud rahvusvahelistel konkurssidel ( Ain Anger, Aile Asszonyi, Rauno Elp, Veronika Džiojeva jt.).
Helin Kapten on teinud loomingulist koostööd paljude lauljatega (Mati Palm, Taisto Noor, Merle Hillep, Eda Zahharova, Igor Tsenkmann, Nikolai Dumtsev, Toomas Kuter, Jevgeni Nesterenko, Mihhail Gavrilov jt.) ning andnud kontserte Eestis, Soomes, Rootsis, Hollandis, Belgias, Venemaal, USA-s, Kanadas, Leedus, Valgevenes, Itaalias jm.
Käesoleval ajal töötab Helin Kapten Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias saateklassi professorina
ja kammermuusikaosakonna juhatajana.

helin1

 

 

← Tagasi artistide lehele