Katariina Maria Kits

Katariina Maria Kits

Katariina Maria Kits – viiul

Stiilid: Klassika / Kammermuusika

Katariina Maria Kits alustas viiuliõpinguid kuueaastasena Marge Lille juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis, kus 2004. aastal sai tema õpetajaks Tiiu Peäske.
2014–2016 õppis ta Lausanne’i Muusikakõrgkoolis professor Svetlana Makarova juhendamisel ning alates 2016. aastast jätkas õpinguid Trossingeni Muusikakõrgkoolis Marina Chiche’i käe all. Ta on on täiendanud end arvukatel meistrikursustel (Alf Richard Kraggerud, Robert Rozek, Detlef Hahn, Kurt Sassmanshaus, Guðný Guðmundsdóttir , Pavel Vernikov, Jan Repko, Nicolas Dautricourt, Kristof Barati, Florian Donderer, Petru Munteanu, Ulrike Danhofer).
Katariina Maria Kits on pälvinud preemiaid mitmetel Eesti ja rahvusvahelistel konkurssidel: II ja I koht ESTA vabariiklikul keelpillimängijate konkursil (2005 ja 2007), IV koht Moskvas Rotari laste muusikakonkursil (2006), II koht George Enescu viiulikonkursil Rumeenias (2006), II koht rahvusvahelisel konkursil “Noor muusik” (2009), I koht rahvusvahelisel konkursil “Talents for Europe” Slovakkias ansamblite kategoorias duos Maria Tiimusega (2009); grand prix TMKK konkursil “Con fantasia” (2010, 2012, 2014). 2014. aastal võitis ta telekonkursi “Klassikatähed“ ning on sellest ajast esinenud sageli nii televisioonis kui raadios.
Katariina on soleerinud mitmete erinevate orkestrite ees, sh Iisraeli Sümfooniaorkester Rishon LeZion,
Tallinna Kammerorkester, ERSO, Rahvusooper Estonia SO, Vaasa Linnaorkester, Pärnu Linnaorkester ja Haapsalu Festivali Orkester.

Katariina Maria Kits esineb Eesti Pillifondi poolt talle kasutada antud Henricus Catenar (kannab
ekslikult meistri õpilase Giofredo Cappa märki) viiulil (1670).

 

MEEDIA

Katariina Maria Kits Katariina Maria Kits Katariina Maria Kits


Rapsoodia Paganini teemale / Klassikatähed 2016


E. Mägi: Kadents ja teema. P. Sarasate: Gipsy Airs / Klassikatähed 2014

 

← Tagasi artistide lehele